Jdi na obsah Jdi na menu

Zápas o šest bodů Slavoj nezvládl. V Křepicích rozhodla druhá půle

6. 4. 2017

Do prvního přímého záchranářského souboje jara vstoupil Podivín v Křepicích. A vůbec ne špatně. Hlavně první půlhodinu předváděl kvalitní disciplinovaný výkon a domácí fotbalisty přehrávali. Jenže scházela efektivita v zakončení. Nakonec z toho byla porážka 1:3 a hlubší zabřednutí do záchranářských starostí.

Podivín nastoupil bez dvou vykartovaných opor. Martina Švestku ve stoperské dvojici plnohodnotně nahradil Eduard Krajča, do branky se postavil veterán Jiří Lucký. Na hřišti menších rozměrů se hra odehrávala hlavně ve středu hřiště, více chyb kupili domácí. První velkou šanci měl Martin Pešl, který napálil míč z dálky z voleje, jenže trefil pouze břevno. Pak měl Podivín šanci jít do vedení, jenže penaltu na Michala Řezníka nepotrestal mladý kapitán Jan Dvořák.

To snahy Slavoje trochu otupilo, do hry se dostali domácí, kteří po standardce skórovali z druhé vlny. Podivínští ovšem odpověděli do minuty, když se zblízka prosadil Lukáš Stojkovič. Domácí pak ještě měli výhodu nařízené penalty, jenže sám faulovaný veterán Petr Příkazský přiznal, že ke kontaktu nedošlo, za což si vysloužil potlesk a uznání za ducha fair play.

Místo snahy o strhnutí výhry na stranu hostů přišly hned v úvodu poločasu nepřesnosti, které rezultovaly přísnou penaltou v rohu pokutového území. Snahy o vyrovnání ale uťala dvacet minut před koncem chyba v rozehrávce a nakonec vlastní gól Vlastimila Šemory. Zbytek zápasu se už Podivín ke snížení neprobojoval.