Jdi na obsah Jdi na menu

Výhru nad Tvrdonicemi vystřelil dvougólový Halm

Třetí zápas v I. B třídě přihrál fotbalistům Podivína druhé vítězství. Domácí výhra nad Tvrdonicemi byla o to cenější, že ještě v poločase vedli hosté. Jenže ve druhé půli se dvakrát prosadil útočník Tomáš Halm a Slavoj slavil. Jedenadvacetiletý forvard měl po utkání velkou radost. "Je to nádherné. Vzlášť, když jsme zápas zvládli. Góly už jsem potřeboval jako sůl," svěřil se střelec.

Vyrovnávací gól byl výsledek náporu Podivína ze druhé půle. Rozhodující trefa padla čtvrt hodiny před koncem. To už trávník skrápěl intenzivní déšť. Šancí měli domácí ale plno celý zápas. Jenže je zahazovali. To Tvrdonice se prosadily při špatném pokrytí dlouhého nákopu už v patnácté minutě. Hosté pak hrozily hlavně ze standardek, ale vyrovnat se jim nepodařilo. "Hrozně důležitá výhra hlavně pro naši psychickou pohodu," oddechl si Halm. 
 
V neděli čeká Podivín daleké cesta do Velké nad Veličkou, která ve třech zápasech také získala šest bodů. 
 
Béčko v premiéře v nejnižší soutěži přehrálo béčko Horních Věstonic přes množství šancí pouze 1:0. Dorost po postupu do krajské soutěže získal první bod za bezbrankovou remízu s Hlohovcem.
 
Podivín - Tvrdonice 2:1 (0:1)
Branky Slavoje: Halm 2
Sestava Slavoje: R. Pešl - Derbl, Nevěděl, E. Krajča, Hollý - Kadrnka - Stojkovič, J. Krajča, Sádlo - Dohnal, Halm (Šemora, Jurčák, M. Pešl)