Jdi na obsah Jdi na menu

Výhra nad Hruškami byl pro domácí utrpení

Impozantní série trvá. I šestý domácí zápas podzimu fotbalisté Podivína zvládli, Hrušky doma porazili 2:0 a brankář Jakub Beneš si doma připsal po Moravském Žižkovu a Lednici třetí nulu v řadě. Jenže způsob, jakým Slavoj zápas zvládl, právě oslňující nebyl.

1.jpg

Přitom kdo by to byl řekl v úvodu zápasu. Aktivita se vyplatila kapitánovi Podivína Petrovi Dohnalovi a po zaváhání obránců si snadno připsal úvodní gól zápasu. To domácí nabudilo a předvedli několik zajímavých útočných akcí, které ale k další brance nevedly. Hosté se do svých šancí dostávali hlavně domácími nepřesnostmi, nadějné měli také standardní situace. Jednu z nich dokonce podivínský brankář jen vyhlavičkoval. 

Domácí výkon postupně ztrácel víc a víc sebevědomí a hlavně většinu druhé půle na hřišti vládlo jen jedno mužstvo, na domácí obranu se valil útok za útokem a kolikrát nechybělo Hruškám ke gólu málo. Vysvobození přišlo až v 70. minutě, kdy si hrdina zápasu Petr Dohnal pohrál s hostujícími beky, jeden z nich jej fauloval a Tomáš Cupal z penaltového puntíku zvládl tíhu okamžiku. 

Hosté měli ještě několik dalších šancí, ale největší emoce vzbudil závěrečný bodyček hostujícího Ujčíka na Dohnala, autor faulu po divoké hádce viděl jen žlutou kartu. 

Za zmínku stojí také dvojitý debut dorostenců Slavoje v prvním týmu: Ondřeje Švece a Petra Laška. 

Další zápas hraje Slavoj v neděli ve dvě hodiny na hřišti Kostic. 

Sestava Podivína: Beneš - Michal, Fric, Hollý (86. Lašek), Pešl - Halm (50. O. Švec), Cupal, Dvořák, Šemora - Dohnal (K) - Řezník (35. Čejka).

ŽK: 0 - Petřík, Ujčík.