Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězný vstup do jara vystřelil v Šitbořicích Štěpán Michal

Dlouho očekávaný první ostrý zápas jara dopadl pro fotbalisty Podivína dobře. I když uspěli těsným výsledkem 1:0 na hřišti Šitbořic. Proti houževnatému soupeři se jedná o cenný bodový import. V tabulce se toho moc nestalo, Podivín zůstává pátý se čtyřbodovou ztrátou na první Přibice. 

vystrizek.jpg
V Šitbořicích to byl hlavně boj, i když se hosté snažili o kombinační fotbal, jenže to jim moc nevycházelo. Jediný gól zápasu padl po úspěšném pressingu Podivína, kdy si Jan Dvořák všihl nabíhajícího Štěpána Michala, poslal mu míč do šestnáctky a krajní záložník prostřelil gólmana.  
Fotbalové to dál nebyla žádná Liga mistrů. Domácí zahrozili ze závaru po standardce, nakonec ale bránu přestřelili. 
V první půli měl šanci ještě Vlastimil Šemora, ale místo střely volil přihrávku, a pak Martin Martečík, který ale levačkou z voleje přestřelil. 
Větší příležitosti přišly ve druhé půli, kdy Podivín hlavně ze začátku hrál na soupeřově polovině. Michalovu hlavičku po centru Šemory zablokoval obránce. Podobně se dařilo i v závěru Dvořákovi po přesném centru navrátilce Nevěděla, neuspěl ani podruhé Martečík, jenž po úniku po lajně zamířil jen do gólmana. Když se na závěr netrefil ani nejlepší střelec soutěže Michal Řezník, po nervózním závěru se Podivín musel spokojit s nejtěsnějším vítězstvím.
V dalším kole se představí doma proti Březí, start zápasu je v sobotu v 15.30.

Sestava Podivína: Beneš - Pešl, Čapka, Fric (82. Hicl), Hollý (71. Nevěděl) - Šemora (58. Halm), Martečík, Cupal, Dvořák, Michal (48. Dohnal) - Řezník (86. Řezník)
ŽK: Petrla - Řezník