Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch dorostu? Zlepšilo se všechno, tvrdí trenér Létal

Sedm vítězství a tři remízy. Porážka žádná. Taková je bilance dorostenců Slavoje po podzimní části okresního přeboru. Náskok dvou bodů před Lednicí dává pro trenérský tým Podivína jasný cíl: postup do vyšší soutěže. „Pro nás je důležité práce s klukama. Aby nemysleli na hlouposti,“ tvrdí kouč Libor Létal.

Čekali jste, že bude tým po podzimu na prvním místě, nebo jste překvapení?

Částečně je to nad očekávání, na druhou stranu jsme předpokládali, že budeme nahoře. Ale asi ne až tak.

V čem vidíš změnu oproti předchozím sezonám?

Začali jsme s klukama pracovat, aby všechno nebylo jen na Mirovi Ustohalovi. Díky Radkovi Dvořákovi, taťkovi (Martin Létal starší) a Jeňovi Dvořákovi jsme se jim mohli opravdu věnovat. Je to změna.

V čem se tým konkrétně zlepšil?

To je na dvacet minut. Předtím tu nebyl žádný systém. Kluci neměli návyky. První půlsezonu to s nimi byl velký boj. Ale má to smysl. Zlepšilo se vlastně všechno.

muzsdtvo-dorost.jpg

Úspěch dorostu je hezký, ale hlavní jsou výsledky A týmu. Jakou vizi máte v tomto ohledu?

Chceme do prvního týmu dodat ročně jednoho hotového hráče. Nechceme, aby to byli béčkoví chlapi. Naposledy to byl Eda Krajča, který se uchytil v áčku. Tomu jsme snad taky něco dali. V týmu vidím velkou perspektivu. Vždyť máme sedm kluků ve věku mezi třinácti a šestnácti lety.

Z celého kádru vypíchnu jméno jednoho hráče – Vlastimil Savara. Nosí kapitánskou pásku, přitom je mu třináct let. To není právě obvyklé.

Já ho obdivuju. Je to jeden z nejtalentovanějších hráčů v Podivíně. Má velkou perspektivu. Nemá myšlení třináctiletého kluka. Prostě velký talent.

Nebojíte se, že si jej všimnou větší kluby a Slavoj o něj přijde?

Do dvou let by to vlastně bylo vhodné. Ale uvidíme, co s ním udělá puberta. Má naši podporu. On sám má fotbal rád a jde to vidět.

Pokud se podaří udržet první místo i na konci sezony, co to pro tým bude znamenat?

Odejdou tři lidi, to znamená, že jedenáct jich má zůstat. Je tam šest sedm mladých kluků. Pracujeme i na okrese. Kluků jinde je málo a týmy se často slučují. Může jít i o příchod individualit. Ale to už je velká vize. Pro nás není prvořadý postup, ale ta práce s nimi. Nechceme, aby místo na fotbal mysleli na hlouposti.

A jaká čeká dorost zima?

V zimní přípravě pro kluky připravíme soustředění v domácím prostředí v době, kdy budou mít volno. Čeká na ně nějakých pět šest přípravných zápasů.

Kádr: Jakub Předínský, Jakub Skotal, Radek Dvořák, Martin Valachovič, Martin Pešl, Jiří Savara, Vojtěch Rejentík, David Juras, Vlastimil Savara, Jan Dvořák, Štěpán Michal, Roman Mynařík, Eda Neuhauser