Jdi na obsah Jdi na menu

Uragán v Kosticích přifoukl Slavoji první venkovní výhru

Oslabená sestava a pořádný vichr. Takové byly výchozí pozice fotbalistů Podivína na hřišti Kostic před jejich dvanáctým podzimním zápasem. Neregulérní podmínky, kdy byl na hřišti klíčovým hráčem silný vítr, ale nakonec Podivínu vyhovovaly. Vyhrál totiž 1:0, šlo o vůbec první venkovní výhru v aktuální polovině soutěže. 

vystrizek.jpg
Vítr dělal problémy oběma mužstvům, méně ale domácím, kteří byli víc na míči. V první šanci se ale ocitl hostující Michal Řezník, jenže mu v zakončení zabránil vítr. 
Domácí hrozili ze standardek, Podivínští míč na poslední chvíli vždy odkopli. Slavoj se spoléhal hlavně na bojovnost, ale od poločasu byli jeho hráči i více u balonu. Šanci měl Štěpán Michal, jehož centr skončil poněkud neplánovaně na břevně, domácí kontrovali, ale jeden z několik skvělých zákroků vytáhl podivnský brankář Jakub Beneš, který ke třem domácím nulám přidal i první venkovní. 
Po hodině hry centroval navrátilec do sestavy áčka Vít Čápek a neobsazený Řezník si vylepšil postavení na čele tabulky střelců. Následně musel Beneš znovu zachraňovat, když vyškrábl střelu na tyč. Podivín měl ještě dvě dobré šance, ale v psoledních minutách zápasu se musel hlavně bránit. A zvládl to. 
Díky výhře se usadil na čtvrtém místě tabulky se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Moravskou Novou Ves. 
V posledním domácím zápase ve dvě hodiny odpoledne Slavoj vyzve deváté Šitbořice.

Sestava Podivína: Beneš - Michal, Fric, Hollý, Pešl - Halm, Šemora, Cupal, Dvořák, Čápek (75. Cupák) - Řezník (82. Švec).