Jdi na obsah Jdi na menu

Trenér Švestka: Obě posily zapadly bez problémů

Podivín - Kterou památku nemají fotbalisté Slavoje rádi? V poslední době se na první místo jednoznačně zařadil boskovický hrad. Jeho zřícenina stojí vysoko nad fotbalovým areálem a tak jej trénéři často využívají jako destinaci k výběhu svých svěřenců. Své o tom vědí i hráči Podivína, kteří se na zimní soustředění již tradičně vydavají právě do Boskovic. "Potěšil mě přístup hráčů," tvrdí trenér Karel Švestka, který vedl také dvě nové tváře pro jarní část sezony.

V Boskovicích jste byli už poněkolikáté. Mělo letošní soustředění standardní průběh, nebo nějak vybočovalo? Jak jste s ním byl spokojený?
Máme tam ideální podmínky k přípravě, umělku s velmi měkkým povrchem a hlavně lázně. S bazénem, vířivkou, třemi  druhy saun, takže jsme každý večer chodili regenerovat. Chci za všechny hráče poděkovat za dvoutisícový příspěvek od našeho fanouška Franty Škrobáčka a Petru Šultesovi za ovoce a zeleninu. Soustředění mělo obvyklý průběh, jen jsme oproti loňsku absolvovali víc tréninků na hřišti. Nechyběly však výběhy na pověstný hradní kopeček. S průběhem jsme spokojení. Hráči poctivě dřeli, došlo k utužení party. Doufám, že se to projeví v jarní sezoně.
 
Výsledek 4:0 v zápase nad Chlumcem vypadá jednoznačně. Co vám duel ukázal?
Hráli jsme po hodinu a půl dlouhém dopoledním tréninku. Díky panu Solaříkovi, který přivezl z Podivína další dva hráče, jsme vyzkoušeli víc variant v sestavě. Střídání probíhalo hokejovým způsobem a někteří hráči hráli na nezvyklých postech. Proto měli hosté v první půli tři vyložené šance, potom jsme je však přehráli a ve druhé půli šli naši hráči čtyřikrát sami na brankáře. A ani jednou nedali. Potěšil mě přístup všech hráčů, odehráli po velké zátěži dobré utkání.
 
Jak to vypadá se synem Karlem, posílí útok Podivína pro jaro?
Karel se bohužel odstěhoval do Mostu, kde má práci. Slíbil, že jaro odehraje v rámci možností, a to samozřejmě i finančních, protože cesta ho stojí asi patnáct set korun, v Podivíně. Takový typ útočníka nám chybí.
 
Nově jste vedl také Michala Frice a Dušana Derbla. Je jejich budoucnost v Podivíně?
Bez problémů zapadli do týmu, zvládli celou přípravu a v utkání také nezklamali. Ikdyž hráli na nezvyklých postech. S oběma máme domluvené hostování, jaro odehrají v Podivíně.
 
V přípravě nehrál Martin Martečík. Jak to s ním vypadá a jak jeho neúčast může ovlivnit jaro?
Absolvoval celé soustředění s mužstvem, nemohl však provádět některá cvičení. Po fyzické stránce je připravený výborně, uvidíme po konzultaci s lékařem co bude dál. Martin je jedním z našich klíčových hráčů, snad se do začátku sezony dá do pořádku. (haj)