Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stojkovičův hattrick na Otnice nestačil

30. 10. 2014

 Dát hattrick a přesto odejít ze hřiště poražený? Takový pocit zažil ve sváteční dohrávce Lukáš Stojkovič. Mladý podivínský záložník na hřišti v Otnicích nastřílel tři branky. Jenže nikdo ze spoluhráčů se k němu nepřidal, naopak domácí se v klíčovém souboji o šest bodů prosadili čtyřikrát. Naposledy v 92. minutě...

Slavoj měl s malým rozměrem umělého trávníku problémy. Jako první inkasoval, jenže okamžitě srovnal. "Šli jsme do kolen, ale náš gól nám vrátil síly," přiznal obránce Miroslav Hollý. Otnice ale v poločase vedla 2:1. Obrat nastal díky dvěma přesným penaltovým exekucím z kopaček smutného hrdiny zápasu. Po Stojkovičových trefách byly znovu aktivní Otnice, které srovnaly na 3:3. "Vedení jsme chtěli za každou cenu ubránit, jenže jsme se rychle zbavovali balónu. Byl ale hned zpátky," povídal Hollý. V samotném závěru měl tutovku Adam Fric, jenže udeřilo na druhé straně. Domácí hráč měl dost prostoru, aby ze 30 metrů střelu umístil přesně dop sítě.
Podivín tak padl na předposlední místo tabulky, o bod před posledním Vracovem. Poslední zápas podzimu čeká na Podivín v neděli dopoledne v Žarošicích.
 
O poznání spokojenější byl po vstřeleném hattricku záložník béčka Pavel Kern, který se prosadil proti rezervě Kostic. V necelých 39 letech se tak pravděpodobně stal nejstarším fotbalistou, který za Slavoj nastřílel v jednom zápase tři branky. Béčko se s podzimem rozloučilo výhrou 6:3, kromě "Fóna" se prosadil ještě Radek Dvořák, Michal Čejka a Čestmír Hakala z penalty. I druhý tým Podivína se drží na předposlední příčce, ovšem s minimálním odstupem na střed tabulky.