Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snajpr Pekárek neví, co by bez fotbalu dělal

V každém mužstvu je nejvíc vidět střelec. Už jen proto, že za výsledkem bývá často napsáno jeho jméno. Miroslavu Pekárkovi se to při debutu za Podivín povedlo hned čtyřikrát. Dal plnou polovinu branek při výhře 8:0 nad Hustopečemi. Skórování je jeho "práce". Pekárek patřil před lety k obávaným střelcům třetí ligy. A ani o několik sezon později ze svého apetitu neztratil. Třeba něco z něj ukáže i v neděli v 16.30 v Hruškách.

Naposledy jsme spolu dělali interview před nějakými deseti lety. Jak dlouho ještě hodláš pokrčovat v rozhovorech a hlavně střílení branek?
No dokud mě někdo na hřišti neodstřelí (smích). Ze zdravotních důvodů už bych sice fotbal hrát neměl... Nojo, ale co bych pak dělal?

První mistrovský zápas byl z kategorie snů. Byl to jeden z nejlehčích zápasů? Jak ses dostal ke čtyřem vstřeleným gólům?
Zápas by byl mnohem těžší, kdyby v prvních deseti minutách nepadly čtyři branky. To zlomí každého soupeře. V prvním zápase dělali kluci přesně to, co potřebuju. Co nejvíc balonů ze strany do šestnáctky. Já už pak jen doklepával. 

Stojí taková premiéra něco? 
Stojí. A dost (smích).

Asi nebylo problém zapadnout do týmu, ve kterém je řada zkušených hráčů?
Věděl jsem do čeho jdu. V Podivíně se sešla výborná parta sice už trochu přestárlých, ale pořád kvalitních hráčů.

Nechybí ti tam na druhou stranu trocha mládí?
Nemyslím si, že by chybělo. Ty mladší ještě moc neznám, ale zaujal mě Jenda Dvořák. Ten má v sobě velký potenciál. 

 

Foto ukradeno z breclavskydenik.cz, autor Lukáš Ivánek. Díky :)