Jdi na obsah Jdi na menu

Slavoj vybojoval druhou výhru. Na hřišti nováčka

Uhřice - Podivín 1:2 (1:2) 
Branky: 9. Petr Sychra - 5. Jan Dvořák, 19. Martin Švestka
100 diváků

Situace u áčka Slavoje je po víkendu zase o něco veselejší, i když šlo teprve o druhé vítězství v šestém podzimním kole. Odnesl to nováček z Hodonínska - Uhřice. 
Kdo do vesničky se 750 obyvateli přijel v neděli dvacet minut po startu zápasu, gól už neviděl. Všechno klíčové se při výhře Podivína 2:1 odehrálo v úvodní dvacetiminutovce. 
PO pěti minutách se prosadila technika Jana Dvořáka. Mladý záložník zakroutil svůj přímý kop z dvaceti metrů tak dobře, že se brankář po míči jen ohlédl. Šanci ke skórování měli ještě Martin Martečík nebo Vít Čápek. 
V deváté minutě ale domácí srovnali. Jakuba Předínského v brance Slavoje překonal Sychra poté, co měl spoustu času sám hlavičkovat po přeihrávce na malé vápno. 
Za deset minut už padla rozhodující branka. Domácí ztratili míč, Martečík obešel protihráče a jeho střílený centr uklidil kapitán Martin Švestka levačkou pod břevno. 
Několik slibných šancí Podivínští spálili ve druhé půli. "Domácí hráli na malém hřišti všechno nahoru. Měli nebezpečné dlouhé auty, ale ty i jejich nakopávané míče často končily útočným faulem," charakterizoval hru soupeře obránce Slavoje Jakub Kadrnka.