Jdi na obsah Jdi na menu

Slavoj doma zažil drtivý dopad po srážce s Moravskou Novou Vsí

vystrizek.jpg
Nedělní slunečné počasí přilákalo na podivínský stadionj konečně solidní návštěvu. Jenže většina diváku odcházela z duelu okresního přeboru rozčarována. Pokud tedy nepatřili k příznivcům Moravské Nové Vsi. Hosté totiž šokujícím způsobem vyloupili domácí stánek Slavoje a vyhráli 1:4. Nutno říci, že zaslouženě. Podivín tak porazili v obou vzájemných duelech sezony, což je aktuálně řadí na druhou příčku tabulky. To Podivín klesl na čtvrté místo a na první Přibice ztrácí sedm bodů.
Z víkendového duelu bylo v pořádku" jen prvních dvacet minut. To se Slavoj držel své hry, a kdyby Michal Řezník proměnil svou tisíciprocentní šanci, mohl zápas vypadat úplně jinak. Chvíli na to ale sklapla ofsajdová past domácích naprázdno a hostující Petr Příkazký ve svých 46 letech už podobných situací pár zažil. Lobem přes brankáře Jakuba Beneše dostal Moravskou do vedení a gólmanovi zrušil jarní neprůstřelnost. Za deset minut se Příkazký musel znovu divit, jak snadno mu Podivínští nabízejí šance na skórování. Tentokrát to byl brankář Beneš, který špatným odkopem našel neoveského veterána a bylo to 0:2. To domácím vzalo i to málo elánu a nasazení, které v první půli předváděli. Když se po nedorozumění Vlastimila Šemory se stoperem Michalem Fricem hosté dostali čtyři minuty před poločasem do tříbrankového vedení, museli se i sami hosté divit, jakou to mají příjemnou a pohodovou neděli. 
Do druhé půle přišly dvě změny v sestavě domácích, jenže kromě Martina Martečíka nikdo z domácích nehýřil pohybem. Přišlo sice několik nadějných šancí, ale hosté byli díky své jednoduché hře "kopni a běž" stále nebezpeční. Při jednom z brejků zvýšili už na 4:0. A kdyby tři minuty před koncem neskóroval parádní dalekonosnou ranou Miroslav Nevěděl, bylo by skóre ještě krutější. 
V neděli v 16.00 má Slavoj šanci na reparát na hřišti osmých Tvrdonic. 

Sestava Slavoje: Beneš (79. Lucký) - Michal, Fric (46. Čejka), Čapka, Nevěděl - Cupal (66. Hicl) - Dohnal, Dvořák (58. Švec), Martečík, Šemora (46. Halm) - Řezník
ŽK: Beneš - Šagát