Jdi na obsah Jdi na menu

Podivín uzavřel podzim vydřenou výhrou v Hlohovci. Přezimuje čtvrtý

vystrizek.jpg
Je konec. Aspoň pro letošní rok. Fotbalisté Slavoje odehráli poslední zápas roku 2017 v Hlohovci. A uspěli. Stálo to sice spoustu nervů i sil, ale vezou výhru 2:1. To Podivínu zajistilo po podzimu a předehrávce jednoho jarního kola páté místo v tabulce se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Přibice. 
Slavoj před posledním zápasem roku znovu látal sestavu i některé hráče. V základní sestavě a s kapitánskou páskou se ale konečně představil Martin Švestka. A otevřel skóre zápasu, ovšem až těsně před poločasovým hvizdem. Do té doby se musel potýkat s důrazně hrajícími domácími fotbalisty, jejichž agresivita na Podivín platila. 
Ovšem domácím se tvrdost nevyplatila ve 45. minutě. Po faulu na pronikajícího Petra Dohnala si míč z 22 metrů postavil Švestka a našel skulinu ve zdi. Drobilič plachtil za míčem marně. 
Ve druhé půli na mizerném terénu a v začínajícím dešti vládli domácí, kteří sázeli prakticky výhradně na nakopávané míče na dlouhána Trpišovského. 
Stačilo šest minut druhé půle a zmatku v obraně domácí využili ke gólu, který si ale z výrazné dálky do vlastní sítě umístil Martin Pešl. 
Hlohovec Podivínské dál přehrával a každý jeho nákop znamenal nebezpečí. To se nezměnilo ani po červené kartě domácího Výtiska v 73. minutě. 
Zápas nakonec rozsekl až vynucený stoper Dohnal, který v závěru duelu nebojácně vyvezl míč ze své pozice, ze čtyř soupeřů udělal kužely a nakonec nahrál Vlastimilu Šemorovy, který se ve vápně nemýlil a rozhodl o výhře Podivína. Ten ustál i závěrečný nebezpečný tlak Hlohovce.

Sestava Podivína: Beneš - Michal, Hollý (35. Čejka), Cupal, Pešl - Dohnal, Šemora, Dvořák, Švec (89. Kostrhun) - Švestka, Řezník.
ŽK: Trpišovský, Knézlik, Korčínek - Beneš, Řezník.
ČK: 73. Výtisk (HLO).