Jdi na obsah Jdi na menu

Podivín šokoval lídra tabulky. Nastřílel mu pět branek

Na trávním Slavoje ve třetím podzimním zápase přijel lídr okresního přeboru z Přibic, který měl za úvodní dva zápasy plný počet bodů a skóre 8:0. Jenže v Podivíně narazil a odvezl si překvapivou, a překvapivě vysokou porážku 1:5. Na debakl to ale dlouho nevypadalo. Dokonce ani v 75. minutě, kdy Slavoj ve vyčerpávajícím vedru držel těsný náskok 2:1.

vystrizek.jpg

Přibice přijely především velmi dobře fyzicky připraveny. Jenže úvod zápasu patřil Podivínu. První velkou šanci měl v desáté minutě Tomáš Halm, rozezvonil břevno a odražený míč s pomocí teče vrátil do sítě uzdravený Vlastimil Šemora. To nebylo všechno. Kapitán Martin Švestka prakticky vzápětí v jasné šanci volil lob, ale míč šel nad břevno. O pět minut se ale prosadil další střední záložník Jan Dvořák. Jedenadvacetiletý středopolař se neunáhlil, mazácky vyškolil obránce a poslal míč přesně k levé tyči.

vystrizek1.jpg

Podivín měl ještě další šanci, ale v tropickém počasí jeho hráčům rychle ubývaly síly. Na Přibických tento problém tolik vidět nebyl. Těsně před poločasem pak vyrobil penaltu brankář Slavoje Jakub Beneš, kterou hosté s přehledem proměnili.

Po deseti minutách druhé půle odstoupil navrátilec do podivínské sestavy Miroslav Hollý, na němž ale pauza nebyla kromě výdrže příliš znát. V tu dobu měly stále více ze hry Přibice. Jenže jejich tlak byl spíš platonický.

vystrizek2.jpg

Rozhodnutí a konečně i uklidnění přinesla až 78. Minuta, kdy stoper Tomáš Cupal poslal přesný míč na hlavu Martina Švestky a ten hlavou překonal brankáře potřetí. To sebralo Přibicím chuť do zápasu, čehož využil svým třetím gólem v sezoně Michal Řezník. A úplně před koncem na polovině hřiště vyhrál souboj Martin Švestka, našel v sobě síly k sólu a bez problémů přidal svůj letošní gól číslo čtyři.

 Čtvrtý zápas Podivín čeká v neděli v Moravské Nové Vsi, výkop je ve čtyři hodiny odpoledne.