Jdi na obsah Jdi na menu

Pivo zdarma! Aspoň jedno, při prvním zápasu jara

Čekání je u konce. Fotbalisté Slavoje po třech týdnech dokladů konečně prvního jarního zápasu v krajském přeboru. Po Mutěnicích, Kuřimi a Bosonohách je „prvním šťastným“ soupeřem Podivína Moravský Krumlov. Aby měli návštěvníci z fotbalu ještě větší radost, připravil pro ně klub malý bonus: každý divák má nárok na jedno pivo zdarma.Startujeme ve čtyři hodiny odpoledne.

Hlavní otázkou je stav trávníku. „Hřiště je připravené. Terén není ideální, ale určitě je lepší než minulý týden v Bořeticích,“ tvrdí hlavní kouč Karel Švestka.

Připomněl tak minulý víkend, který si Slavoj nuceně zpestřil dalším testovacím duelem. Teď už jeho hráče čeká ostrá překážka v cestě za záchranou.  „V přípravě jsme hráli proti slabším soupeřům, motivace hráčů nikdy není jako v mistrovských zápasech,“ tvrdí Švestka.

Moravský Krumlov je trochu jiná káva než Bořetice nebo Hlohovec. Už tradičnímu účastníkovi nejvyšší krajské soutěže se podzim moc nepovedl, ukončil jej na jedenácté příčce. Sílu ale má. V jeho řadách vyčnívá defenzivní univerzál Petr Schwarz. Borec, který tři a půl sezony hájil i jako kapitán barvy třetiligové Břeclavi a ještě dřív si připsal i starty v první lize.

Proti němu a jeho spoluhráčům pošle Podivín kompletní sestavu. Nejistý je pouze start Zdeňka Očenáška, který od zápasu ve Velkých Pavlovicích laboruje s kotníkem. „Ještě cítí své zranění. Zatím váhám, jestli jej zařadit do sestavy,“ váhá kouč.