Jdi na obsah Jdi na menu

Kolaps v závěru stál Slavoj dva body

Ještě v 89. minutě se fotbalisté Podivína nad soupeřem z Moravského Krumlova 2:0. Přesto jejich jarní vstup do krajského přeboru vítězstvím neskončil. Domácí borci v závěru dvakrát nepohlídali hostujícího střelce Zelníčka a byl z toho bod pro obě strany za remízu 2:2. 

Slavoj ztráta mrzí. Mohl se přiblížit Rajhradu na 14. příčce na pouhé dva body. Přitom zápas začal dobře. I díky podpoře větru měl v první půli navrch Podivín. "Kdo hrál s větrem, ten měl navrch," shrnul podmínky domácí záložník Martin Martečík. Ve 27. minutě se dostal k míči na penaltě bek Lukáš Stojkovič a benjamínek domácí sestavy zachoval chladnou hlavu. Otočil se s míčem a mazácky skóroval. Za tři minuty si krumlovský obránce nepohlídal dalekonosný centr z přímého kopu z kopačky Jakuba Kadrnky a míč skončil znovu v jeho síti. 

Druhý poločas tlačili hosté, gólu se dočkali až v úplném závěru zápasu. "Nepohlídali jsme si dva náběhy, a bylo to. Soupeř nebyl až tak kvalitní, o to víc remíza mrzí," prohlásil střelec úvodní trefy, která byla jeho prvním mistrovským gólem v A týmu.

Další zápas hraje Slavoj v Ivančicích, které v tomto kole také postihl kolaps. V Bzenci vedly dokonce 3:0, nakonec si odvezly remízu 3:3. Slovan srovnával v 91. minutě... Ivančicím bude chybět obránce Máša, který v sobotu viděl červenou kartu. 

Rezervní tým přehrál brankami Miroslava Hollého a Lukáše Ryšavého 2:1 v Lednici. Dorost prohrál v Hlohovci 4:1 a ženy vyhrály 2:0 nad Kostelcem na Hané.

 

Slavoj Podivín - FC Moravský Krumlov 2:2 (2:0)

Branky: 27. Stojkovič, 30. Kadrnka - 90. a 90.+1 Zelníček

Diváků: 120

Sestava Slavoje: Létal - Stojkovič, Řezáč, Nevěděl, Kardnka - Dohnal, M. Švestka, Praks (61. Derbl), Martečík - K. Švestka, Fric (80. Halm)