Jdi na obsah Jdi na menu

Jen bod. Osmigólovou přestřelku ztratil Slavoj až v závěru

Slunečné počasí, solidní atmosféra, osm branek. Diváci v neděli si horkém počasí libovali, hráči už méně. A podivínští fotbalisté ještě míň. Ve Tvrdonicích totiž prohospodařili poločasové dvoubrankové vedení a vyrovnávací branku obdrželi tři minuty před koncem zápasu. S výkonem však mohou být spokojení, protože předvedli výrazně odlišný výkon od toho v minulém zápase.

vystrizek.jpg
V úvodu zápasu to ale nevypadalo, protože po ztrátě míče vepředu a rychlém brejku se snadno prosadil tvrdonický střelec Petr Darmovzal. Otřesení Podivína ale netrvalo dlouho. netradičně hlavou se po rohovém kopu prosadil záložník Jan Dvořák. Za deset minut už Slav vedl. To si vzal slovo Martin Martečík, protančil mezi obránci a zakončil přesně k tyči. Poprvé pak Podivín vedl o dvě branky ve 37. minutě, kdy si na Martečíkův vysoký centr naběhl
obránce Michal Čejka a hlavou přeloboval brankáře. jenže výsledková horská dráha pokračovala. Poměrně snadno se ke svému druhému gólu dostal tvrdonický Darmovzal. Chváíli před poločasem to bylo už 4:2, to když se Dvořák při rohu do míče opřel šajtlí a zaskočil brankáře Hanzela, jemuž skončil míč v zadní šibenici.
Ne že by Tvrdonice neměly šance. Jejich rychlé brejky zatápěly podivínské obraně a skóre mohlo vypadat jinak. Slavoj se ale konečně prezentoval snahou hrát míč do nohy a chvílemi dobře kombinoval a ze soupeře dělal statisty. O to nebezpečnější byly ztráty před pokutovým územím domácích. Po jedné takové ztrátě se prosadil domácí Dominik Nemec, jednogólové vedení Slavoje se pak mohlo několikrát změnit na jednu či druhou stranu. Poslední trefa padla v závěru. Po závaru před domácí brankou nařídil sudí přímý kop z pravé strany a po jeho rozehrání jej hosté nedokázali odvrátit. Hosté pak zblízka dorazili míč do sítě. 
Slavoj aktuálně drží pátou příčku v tabulce a ztráta na první Přibice narostla na šest bodů. V sobotním domácím duelu Podivín hostí předposlední Hustopeče, výjimečně se hraje již od 13.15.

Sestava Podivína: Lucký - Hollý, Čapka, Cupal (K), Čejka - Michal, Dvořák, Nevěděl, Martečík, Halm (61. Šemora) - Dohnal (77. Řezník)
ŽK: Škorbáček, Darmovzal - Čejka, Nevěděl