Jdi na obsah Jdi na menu

Góly Nevěděla a Martečíka posunuly Slavoj na druhou příčku

Také podruhé v jarní části sezony fotbalisté Podivína uspěli. A podruhé udržel brankář Jakub Beneš nulu. Tentokrát to odneslo Březí, které Slavoj přehrál 2:0. Vítězství se ale nerodilo lehce. Domácí museli být hodně trpěliví a zápas zlomili až po hodině hry.

vystrizek.jpg
Především první půle rozhodně nesplňovala standardy boj o přední příčky ani v okresním přeboru. Co víc, Březí bylo aktivnější, ihned po zisku míče hledalo nebepečená křídla a útočníky. 
Největší šanci Podivína měl obránce Miroslav Nevěděl, který svůj průnik po lajně mohl zakončit, ale místo toho se rozhodl pro přihrávku. Záložník Jan Dvořák zase nechal vyniknout hostujícího gólmana, který mu z přímého kopu vyyčapal šibenici.
Ve druhém poločase přepnul Podivín na kombinační hru, nebo se o ni aspoň snažil. Z trápení ve finální fázi jej vysvobodil až Nevěděl, který v 57. minutě poslal z velké dálky míč na bránu Březí, a ten skončil k překvapení všech v síti. 
Jen o tři minuty později se po ose Tomáš Halm - Petr Dohnal - Martin Martečík posledně jmenovaný útočník Slavoje zvýšil vedení na dva góly.
Přicházeli i další šance, a to na obou stranách. Dohnal nastřelil tyčku, hosté ale taky, a také byli po zbytek zápasu nebezpeční a Beneš musel několikrát zasahovat. 
Gól už ale nikdo nepřidal a tak příští neděli uvidí Přibice šlágr. Slavoj totiž vystoupal na druhou příčku a příští víkend se představí na hřišti lídra okresního přeboru. 

Sestava Podivína: Beneš - Hollý (33. Halm), Fric (61. Čejka), Čapka, Pešl (3. Nevěděl) - Michal, Dvořák, Cupal, Šemora (90. Švec), Dohnal (86. Stojkovič) - Martečík.
ŽK: Stojkovič.