Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbalová legenda Jiří Tichý slaví v pátek osmdesátiny

Osmdesáté narozeniny v pátek slaví držitel stříbrné medaile z fotbalového mistrovství světa v roce 1962 v Chile Jiří Tichý. Tento klidný, čistě a spolehlivě hrající pravý obránce a stoper sehrál za svou kariéru kromě devatenácti reprezentačních zápasů také na tři stovky prvoligových utkání.
    V lize strávil celkem ptichy.jpgatnáct let a oblékal dresy ČH Bratislava (pozdější Inter Bratislava) a Sparty Praha. Třikrát se radoval ze zisku mistrovského titulu (jednou s ČH a dvakrát se Spartou) a jednou z vítězství v národním poháru.
    Po skončení aktivní činnosti působil jako trenér. Za celoživotní přínos pro český fotbal obdržel v roce 1999 společně s dalšími dvěma bývalými vynikajícími fotbalisty Jaroslavem Cháňou a Josefem Vojtou hlavní Cenu Václava Jíry, dlouholetého funkcionáře Evropské fotbalové unie (UEFA) a československého fotbalu - Velkou plaketu.

Město Podivín mělo to štěstí, že se v něm po skončení kariéry Jiří Tichý usadil. Pomáhal pak s výchovou mladých fotbalistů i mužů a je častý návštěvník na zápasech Slavoje. Stále se jej drží dobrá nálada a optimistický přístup k životu.

Za celý klub i město Podivín mu přejeme všechno nejlepší a mnoho zdraví!