Jdi na obsah Jdi na menu

Domácí vítěznou jízdu ukončila remíza se Šitbořicemi

Až na sedmý pokus se podařilo soupeřům Slavoje odvézt si aspoň bod z podivínského stadionu. Po remíze 1:1 se radovaly Šitbořice, které se ale rozhodně neprezentovaly jako mužstvo na úrovni lednického béčka. Přesto měli k výhře blíž než domácí, které zachraňovala až penalta.

vystrizek.jpg

Domácí fotbalisté přitom předvedli ve většině zápasu kombinační fotbal a měli míč víc na svých kopačkách. Jenže nebezpeční byli jen po šestnáctku. Nejnebezpečnější tak byli překvapivě stopeři. Výletu Michala Frice a jeho následné táhlé ráně jako z kanónu chyběly jen centimetry. Ve druhé půli pak výpad přes celé hřiště zakončil Miroslav Hollý jen střelou do brankáře hostů.

To Šitbořičtí párkrát zahrozili po chybách v domácí obraně. Ale radovali se až v 83. minutě, kdy se po pravé straně domácí obrany dostali až do šestnáctky a ukončili domácí neprůstřelnost Jakuba Beneše. Podivín zachránil hvizd rozhodčího, který i dvě minuty později zazněl na druhé straně a penaltu znovu s přehledem proměnil Tomáš Cupal.

Závěr byl ještě divočejší. Střídající Dohnal si udělal z protihráčů kužely, až to jeden z nich vyřešil za cenu faulu. Po něm následovala straknice, kterou „vyřešil“ až nemoaskovaný stoper Fric, který spolu s šitbořickým Bělouškem viděl červenou kartu. Na Dohnala byl pak ještě jeden strašidelný zákrok, ale sudí vytáhzl jen žlutou kartu a posléze závěrečným hvizdem rozdělil mezi soupeře dva body.

Sestava Slavoje: Beneš – Čejka (46. Švec), Hollý (77. Švestka), Fric, Pešl – Michal, Dvořák, Šemora, Cupal, Halm (73. Dohnal) – Řezník

ČK: Fric – Běloušek (87.)