Jdi na obsah Jdi na menu

Derby je naše. Rezervě Lednice Slavoj gól nepovolil

Nejočekávanější zápas podzimu mají fotbalistéPodivína za sebou. A zvládli jej na výbornou. Rezervu Lednice, v sestavě se třemi podivínskými odchovanci, doma porazili 2:0 a postarali se o pátý vítězný domácí zářez po sobě. O branky se postarali Tomáš Cupal z penalty a Štěpán Michal.

goly.png
Nutno říct, že úvod zápasu příliš na domácí triumf nevypadal. Hosté, kromě Podivínských v sestavě s takovými jmény jako Holešinský nebo Pekárek, měli více ze hry a hlavně jejich rychlé protiútoky byly nebezpečné. Po přežití několika šancí a standardek ale domácí pochopili, že když trochu přidají na bojovnosti a agresivity, může s lednickým béčkem hrát přinejmenším vyrovnanou partii. Rezultovaly z toho přinejmenším dvě zajímavé šance. Hosté ale měli příležitostí rozhodně víc, hodně aktivní byla podivínská legenda Martin Martečík, ale branku netrefil. 
Druhá půle pokračovala v duchu rostoucího sebevědomí Podivína. V 56. minutě se konečně měnilo skóre. Na kličku na pětníku v podání kapitána Petra Dohnala "skočil" hostující Karel Čapka, a po minifaulu se kopala penalta. Brankáře Polácha s přehledem překonal Cupal. 
Hlavní postavou závěrečné čtvrtiny zápasu byl střídající Marek Hicl. Na posledních patnáct minut vystřídal stopera Miroslava Hollého, který přidal další ze série svých otřesů mozku (zhruba osmý až devátý, přesné statistiky nejsou známy). Hicl o pár minut později rozehrál akci, na jejímž konci byl do zálohy vysunutý Štěpán Michal, který pomalou, ale velmi chytrou střelou překonal lednického gólmana a připsal si první branku za A mužstvo a druhou celkově v kariéře. Lednice ovšem dál hrozila a Podivín musel podržet brankář Jakub Beneš. Na konci zápasu hru rozkouskoval svým vyloučením po zbytečné druhé žluté kartě Hicl, ale hosté nabídnutou krátkou výhodu nevyužili. 
Po domácí výhře jede Slavoj v neděli do Strachotína, zápas na trávníku týmu z konce tabulky startuje znovu ve tři hodiny. 


Sestava Slavoje: Beneš - Čejka, Hollý (74. Hicl), Fric, Pešl - Michal, Cupal, Dvořák, Dohnal (89. Švestka), Halm - Řezník 
ŽK: Beneš, Čejka, Hicl - K. Čapka, Kouřílek. 
ČK: 88. Hicl